تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - آشنایی با غذاهای یونانی
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

آشنایی با غذاهای یونانی

یونان از جمله کشورهای بسیار کهن و با قدمت اروپای شرقی است که دارای فرهنگی اصیل می باشد. اما در مقاله امروز نمی خواهیم راجع به فرهنگ و تمدن این کشور صحبت کنیم، بلکه می خواهیم درباره غذاهای یونانی صحبت کنیم، چراکه غذاهای این کشور از لذیذترین و محبوب ترین غذاها در سراسر اروپا محسوب می شوند. می خواهیم شما را با لیستی از بهترین و همچنین پرطرفدارترین غذاهای یونانی آشنا کنیم.

غذاهای یونانی

بد نیست از این موضوع آگاهی داشته باشید که آشپزی یونانی، لبریز از هیجان است. در واقع دستورهای غذایی هزار ساله هیجان کار را به اوج خود می رسانند. آنها به غذا خوردن علاقه بسیاری داشته و معمولا زیاد غذا می‌خورند. مدل غذاهای یونانی به غذاهای ایرانی شباهت بسیار زیادی دارد. به عنوان نمونه، یونانی‌ها غذایی شبیه کباب کوبیده خودمان را همراه با گوجه‌فرنگی و پیاز و نان می‌خورند. در ادامه تعدادی از غذاهای یونانی را به شما معرفی خواهیم نمود.


فسولدا

بهتر است درباره این عذا بدانید که فسولدا یا همان سوپ لوبیای سفید بدون شک در هر آشپزخانه یونانی طبخ می‌شود، اما ظاهر ساده آن شما را به اشتباه نیندازد، طعم‌های زیادی در این غذا دخیل‌ هستند و در واقع مجموعه‌ای از سبزیجات تازه را در خود دارد. با وجود لوبیای سفید، روغن‌ زیتون و سبزیجات انتخابی شما این سوپ نه تنها خوشمزه بلکه بسیار مقوی است.

فسولدا

موساکا

لازم است ذکر کنیم که کسانی که گوشت و بادمجان دوست دارند، می بایست حتماً یکبار از این غذای لذیذ امتحان کنند، مخصوصاً اگر خوب پخته شده و با لایه‌های گوشتِ آغشته به پنیر پر شده باشد.

موساکا

یمیستا

بهتر است این طور بیان کنیم که سبزیجاتی مثل گوجه‌فرنگی تند و فلفل‌های رنگی که با مخلوطی از برنج و گیاهان معطر پرشده باشند و با پنیر پوشیده، زمانی آن‌قدر بپزند که نرم شوند و پنیر رویشان آب شود غذایی دلپذیر خواهند بود که یمیستا نام دارد.

یمیستا

کولوکیتانتوی

در پایان هم باید اشاره کنیم که یکی دیگر از غذاهای خوش طعم و لذیذ یونانی گل کدوی شکم پر می باشد که مواد داخل آن را می‌توانید به دلخواه خودتان از میان سبریجات، پنیر، گوشت و برنج سفارش دهید.

کولوکیتانتوی

موضوعات مرتبط

غذاهای یونانی ،