تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - آداب و سنن یونان
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

آداب و سنن یونان

همیشه در جهان مکانه های تاریخی بسیار حائز اهمیت بوده که گویی شناسنامه این کشور است. یکی از کشور هایی که از لحاظ تاریخی در موقعیت ویژه ای قرار دارد یونان است. این کشور دارای المانهای زیادی با اسالت بالا است که امروز می خواهیم کمی در رابطه با آدب و سنن نردم این کشور صحبت کنیم.یونان كشوری است كه به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی كه دارد به بخشها و محدوده‌های مختلف تقسیم شده و مكانهای دیدنی متنوع موجود در آن تفاوتهای خیلی زیادی با هم دارند.
آداب و سنن یونان
جالب توجه است که در بخشهای متفاوت یونان لحجه ، آداب و رسوم، رقصها و افسانه های متفاوتی رایج است.در هر بخش یونان بزرگ كه در طول قرنها سنتهای خود را به وجود آورده‌اند، هیچ روش یكسان و مشابهی برای انجام دادن كارها وجود ندارد. ولی بعضی از این رفتار های سنتی بیشتر از بقیه مورد قبول عموم واقع شده‌اند. اگر روز سیزدهم و سه‌شنبه مصادف شوند اصلاً نشانه خوبی نیست و برایشان بدبختی به همراه می آورد.

بنابراین اگر روز سیزدهم ماه به سه شنبه بیفتد خیلی رفتارشان حساس تر می شود و مراقب اوضاع هستند. البته این مقدار به تنهایی خوش شانسی می آورد و در برخی از اماکن یونان می گویند كه 13 نماد حضرت عیسی و طرفدارنش است.البته ما هم نباید فراموش كنیم كه یونان در المپیك سیدنی 13 مدال را از آن خود كرد، پس عدد 13 نمی‌تواند نحس باشد.

آداب و سنن یونان
این نکته را نیز باید گفت برخی از مردم معتقد بودند كه استخوان خفاش نماد شانس آور است. آنها این قبیل اتفاقات را به چشم زخم نسبت می دهند. البته خود ما نیز همینطوراعتقاداتی داریم. البته چندین راه برای مقابله با چشم زدن وجود دارد. یكی از با اطمینانرترین راه‌ها استفاده از پر می باشد. بیشتر مردم در لباس و یا در جیبشان یك پر نگه دارند. یك روش دیگر برای مقابله با چشم زخم این بوده كه روی یك طلسم آبی تصویر یك چشم را می كشیدند و از آن به عنوان دستبند  و یا اویز گردن بند استفاده می كردند. به جای جادوی آبی از مهره‌های آبی هم می توانستند استفاده كنند.

موضوعات مرتبط

کشور یونان ،