تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - آداب و سنن یونان بخش دوم
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

آداب و سنن یونان بخش دوم

در بخش قبلی در مورد آداب و سنن یونانیان چیز های را نم برده و در مورد آنها توضیحاتی را داده ایم  حال می خواهیم در بخش دوم این موع مطالب جدیدی ار در مورد این کشور تاریخی و توریستی به شما بگوییمم  پس در وبلاگ  تور یونان همراه ما باشید.آیا برایتان اتفاق افتاده که کسی از شما تعریف کند و بهتان بگوید امروز چقدر زیبا شده‌اید و بعد بلافاصله سردردی وحشتناک بگیرید. ولی بیچاره آنهایی که خودشان چشم آبی داشتند

آداب و سنن یونان بخش دوم
البته این نکته نیز حائز اهمیت می باشد چون مردم فکر می کردند این افراد چشم شوری دارند و بنابراین اصلاً دوست نداشتند آنها ازشان تعریف کنند. اگر به طور غیر عادی یک انسان چشم شور ازشان تعریف می کرد، در بین آنها رسم بود که بر زمین آب دهان می انداختند و گاهی برای اطمینان بیشتر که حتماً بلا ازشان دور شود این کار را سه بار انجام می دادند.بد ترین روز در طول هفته برای مردم یونان روز سه‌شنبه است.

چراکه در بیست و نهم سال 1453 در چنین روزی طی یک اتفاق غیر قابل تصور شهر قسطنطنیه از دست یونانیان خارج شد و به دست ترکان عثمانی افتاد.
آداب و سنن یونان بخش دوم
جلب است این را بدانید که اگر داد و ستد و یا کسب و کاری در این روز انجام شود، نشانه بدی برای صاحبانش خواهد بود و بیشتر یونانی‌ها به این گفته اعتقاد دارند و می‌گویند شروع کردن هر کاری در روز سه شنبه عاقبت خوشی ندارد.عدد 13 برای یونانیان نشانه خوشبختی و خوش شانسی است. البته البته در برخی از جزایر کاملاً خلاف این پندار را داشتند و معتقد بودند خفاش نشانه بدبختی و بد بیاری است.خروس برای یونانیان نماد مرگ و بدبختی بوده است. اگر آنها می دیدند و یا گو می کردند که خروسی در حال صر و صدا کردن است، برای رفع بلا شعری را با در نظر گرفتن « از اینجا برو... از اینجا برو و برای من خبرهای خوب بیاور..» را می خواندند.

موضوعات مرتبط

کشور یونان ،