تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - دانستنی های تمدن یونان
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

دانستنی های تمدن یونان

یکی از بزرگترین کشور های تاریخی در سراسر دنیا یونان نام دارد. این کشور از لحاظ تاریخی قدمت زیادی دارد که هرساله بسیاری از تاریخدانان به سمت خود می کشاند. در نظر داشته باشید برای سفر به این کشور حتما دانستنی های مکانهای تاریخ آن را در وبلاگ تور یونان بخوانید.کرت مرکز کهنترین تمدن در اروپا تمدن مینوسی بوده‌است. گاه این جزیره را گهواره تمدن اروپا نیز می‌خوانند. با این همه دانسته‌های ما از خاستگاه این فرهنگ به دلیل کم بودن آگاهی‌ها و ناخوانا ماندن دبیره آنان ناچیز است. با دانستنی های تمدن یونان همراه ما باشید.

دانستنی های  تمدن یونان
البته باید این را هم باید اضافه کرد که  برخی از دانسته‌های ما در حلقه ای از افسانه از تاریخنگاران و شاعران یونانی‌ای چون هومر به ما رسیده‌است.این کشور بیش از هزار جزیره دارد و قلمرو آن از جنوب دریای اژه تا وسط شبه جزیره بالکان امتداد یافته است.

یونان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیاست. این کشور اروپایی پرآفتاب با سواحل شنی آرامش بخش و تاریخ باستانی غنی هم شناخته می شود که تأثیر زیادی بر جنبه های مختلف جامعه غربی امروز گذاشته است. با چنین گستره متنوعی از مقاصد گردشگری، هر کسی با هر سلیقه ای از یونان لذت می برد، از دوستداران تاریخ و باستان شناسی گرفته تا دوستداران تفریح و گشت و گذار.ین جزیره یکی از بهترین جزایر دریای اژه است.
دانستنی های  تمدن یونان
 یکی از نکات دانستی در مورد این کشور این است که میکونوس جزیره محبوبی  در کشور یونان برای مهمانی و تفریح است، ولی زیبایی های سنتی و طبیعی آن هم کم نیستند. میکونوس مجموعه ای از زیبایی های معماری منحصر بفرد سیکلاد در کنار روستای ماهیگیری دارد. خانه های تمام سفید مکعبی شکل آنقدر نزدیک بهم ساخته شده اند که گویی هزارتویی از کوچه پس کوچه ها و خیابان ها تشکیل داده اند و فوق العاده بارز هستند. سواحل و پلاژهای زیبای این جزیره مناظر خوبی برای دیدن کردن غروب آفتاب ارائه می دهند. رودز از دیگر جزیره های محبوب برای پشت سر گذاشتن تعطیلات است و پر از مسافرانی است که  پر شور و نشاط است و در هر حال زیبایی های طبیعی ممتاز زیادی دارد.

موضوعات مرتبط

تاریخ یونان ، کشور یونان ،