تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - جشن های مختلف کشور یونان
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

جشن های مختلف کشور یونان

یونان یکی از باستانی ترین کشور های دنیا می باشد که سفر به شهر های مختلف آن تجربه متفاوتی از یک سفر فوق العاده را دارد برای همین منظور باشد قبل سفر به این کشور زیبا از شهر های مختلف این کشور آگاهی لازم را کسب نمایید. این کشور دارا ی جشن های بسیار زیبای می باشد که قصد داریم شما را با این جشن ها بیشتر آشنا سازیم. در ادامه شما را با جشن های مختلف کشور یونان آشنا خواهیم کرد.

جشن های مختلف کشور یونان

جشن آرد

این رسم که قدیمی جاودانه است و همه ساله برگزار می‌شود، “جنگ آرد” نام دارد. جنگ آرد همه ساله گردشگران زاید را از قراء و کشورهای گوناگون به شهر ساحلی گالاکسیدی در 200 کیلومتری غرب آتن می‌کشاند.
این رسوم یکی از ده‌ها جشنواره‌ای است که در آستانۀ فصل آبسالان در یونان برگزار می‌شود. بشر گالاکسیدی صبح آخرین دوشنبۀ فوریه (که آن را دوشنبۀ پاک می‌نامند) خانه‌های خود را با مستورسازی پلاستیکی می‌پوشانند و پس از به تن کردن سرووضع خصوصی و عینک، با گونی‌های پر از آرد رنگی بابت جنگ آرد به خیابان‌ها می‌روند.

سوزاندن شاخه ای کوچک

در استان تسالی (Thessaly) پسرها یک شاخه‌ی سدر و دخترها یک شاخه‌ی لیوان را روی آتش می‌گیرند. هرکدام که سریع‌تر آتش گرفت مدال خوش‌شانسی و ازدواجی است که در آینده‌ی نزدیک رخ می‌دهد.موضوعات مرتبط

جاذبه های گردشگری یونان ،