تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - آب و هوای یونان
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

آب و هوای یونان

جمهوری یونان

جمهوری یونان در جنوب اروپا واقع گردیده است و علاوه بر شبه‌جزیره یونان، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، سیسیل و ساردینی می باشد ، یونان دارای بیش از سه هزار جزیره است که تنها سیصد تا از این جزایر دارای سکونت است، یونان از شمال با کشورهای فرانسه، ترکیه، آفریقای شمالی و اسلوانی هم‌مرز است. یونان در درون خود هم دو ایالت مستقل را جای داده است.

    جمهوری یونان   
جمهوری یونان     

   

آب و هوای یونان

آب و هوای این کشور در شمال به دلیل وجود کوه‌های آلپ، سرد و در جنوب خشک و گرم است. بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو است، این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و فلاسفه ی بزرگی چون سقراط در آنجا زاده شده اند و مهد دوره رنسانس در اروپا. پایتخت یونان، آتن، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب اتودکس در جهان است.

    آب و هوای یونان   
آب و هوای یونان     

   

سرما و گرما

یونان تابستانهای گرم و خشک ، زمستانهای معتدل ، از آب و هوایی مدیترانه‌ای برخوردار می باشد. جزایر سیسیل و ساردینا از بخش اصلی کشور هستند که گرمتر و خشک تر می باشند. کوههای آلپ و دره پو زمستانهای سردتر و مرطوب تری را در شمال کشور به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد به ارمغان می آورد. اما در قسمت جنوبی یونان هوا نسبتا گرم است. مناطق ساحلی نیز دارای زمستان های معتدل و تابستان های عمدتاً خشک هستند

    سرما و گرما   
سرما و گرما     

   


موضوعات مرتبط

آب و هوای یونان ،