تبلیغات
تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن - آتن؛ پایتخت یونانیان
  • تور یونان

کاربر عزیز،
به وبسایت تور یونان | تور نوروزی یونان | تور آتن خوش آمدید

آتن؛ پایتخت یونانیان

دانستنی هایی در مورد یونان

یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور آتن و دین رسمی آن مسیحیت ارتدوكس می باشد، ده درصد از آنها مسلمان هستند .زبان رایج این کشور یونانی است که با خط لاتین نوشته می شود ،کشور یونان از قسمت شمالی به رومانی و از شرق به دریای سیاه و از جنوب به تركیه و آفریقا و از غرب به صربستان و مقدونیه ختم می گردد. یونان داری تاریخ غنی است و ریشه در اعصار كهن دارد .

    دانستنی هایی در مورد یونان   
دانستنی هایی در مورد یونان     

   

شهر آتن

آتن زادگاه بازی های المپیکی بوده است که بیشتر از صد سال پیش برگزار می شده و امروزه به شکل بازی های مدرن المپیک در سطح جهانی برگزار می شود. در سال 2006 سرانجام بازی های المپیک به این شهر باز گردید و زمانی که این خبر اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری جدی و اساسی گردید. این امر شامل اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو شد مثل ساختن فرودگاه در آتن که مجهز به جدیدترین تکنولوژی، ساخت ساختمان های المپیک و کاشت تعداد قابل توجهی درخت و نهال که چهره شهر راسرسبز بکنند گردید. که البته از همان زمان بدهی های دولت به اتحادیه ی اروپا و برخی از کشور های همسایه انجامید.

    شهر آتن   
شهر آتن     

   

مناظر تاریخی آتن

شهر آتن مناظر تاریخی و توریستی پسند خیلی زیادی دارد که بیشتر در سراسر به جهنیان شناسانده شده است. بعضی از این اماکن مورد توجه عبارتند از آگوآ یک زمین که بقایای یک کاخ مخروبه رومی است که توسط امپراطوران رومی بنا گردیده شده بود والبته مقبره ی زئوس که به سه هزار سال پیش از میلاد بر می گردید.

    مناظر تاریخی آتن   
مناظر تاریخی آتن     

   

موزه های آتن

توریست ها از موزه های درجه یک شهر بازدید می کنند، اطلاعات تاریخی فراوانی در مورد آتن به آنها ارائه می گررد ، توریست هایی که به آتن سفر می کنند با خاطره ای خوش این شهر را ترک می کنند، چرا که یونان یکی از امن ترین و آرام ترین کشور های اورپایی محسوب می شود.

    موزه های آتن   
موزه های آتن